Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit.
amet velit. Duis ornare eros quis sem. Etiam mauris.
Cras non nibh non mi molestie rhoncus. Aliquam erat .
Aenean felis ipsum, vulputate eu, dapibus ut.
Morbi vel massa. Nam id diam. Pellentesque tinci tellus.
Cras non nibh non mi molestie rhoncus. Aliquam erat .
Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit.9. Porady

3. července 2011 v 16:59 | Evanlyn |  Harry Potter a Syn Jednorožců

9. Kapitola

Tak přidávám další kapitolku a moc děkuju za komentáře Davidovi, Baffy, Entitě. A velký dík patří i Jarwisovi za jeho pomoc při psaní. Další kapitolka snad do konce týdne.
Evanlyn
Porady
Po boji, jako obvykle, se konala porada, na které byli přítomni všichni členové Řádu. Avšak díky jejich rozrušení, zapomněli zavřít dveře. Díky tomu je mohli dva páry mladých uší odposlouchávat.
Ron a Hermiona věděli o připravovaném boji, a proto je nepřekvapilo, když se všichni vypařili pryč. Co je ovšem překvapilo, že se vrátili poměrně brzy a skoro všichni.
"Myslím, že se stalo něco vážného. Jdem se kouknout." Navrhla Hermiona. "Jo, taky mě to zajímá. Jde přece o můj dům." Kývnul Ron.
Oba si nandali ultradlouhé uši od Freda a George.
V jednací místnosti:
"…potřebujeme získat více informací. Říká někomu ten název něco?" ozvalo se z místnosti.
"Pamatuji si jen název, a ten určitě není ani anglicky, ani latinsky."
"A jak zněl?" ozval se zase někdo jiný.
"Comté Licornes."
"Toto je francouzština. Podívám se do slovníku, moment." Chvíli se nic nedělo, když se ozvalo: "Mám to."
"Znamená to: Hrabství Jednorožců."
"Takže ti kouzelníci jsou urození a čistokrevní, ale bojují proti Voldemortovi. Nazvali ho nečistým, proč?" divil se někdo, kdo zněl jako Tonksová.
"Protože Voldemort není čistokrevný. Jeho otec byl mudla, Brumbál vám to neřekl? To nic, teď to už víte."
"Takže jeho moc není tak velká, jak se říká?"
"Má velkou moc, ale vychází to z toho, co se naučil. Jeho schopnost je probouzet v lidech strach jeho zjevením. Dříve než začal doopravdy ničit, pouze se chvástal a zaséval mezi lidi strach. Tak si vytvořil pověst o sobě samém. Lidé se málokdy postaví tomu, čeho se bojí a on na to sází. Žádný průměrný kouzelník by se ho neodvážil napadnout. Kdybychom se spojily už na samém začátku jeho pustošení, nemuselo by to tak dopadnout. Toto říkal už Brumbál, ale nikdo ho nechtěl jako vždy poslouchat. Teď se vrátíme k našemu tématu. Potřebujeme zjistit, kde se nachází Hrabství Jednorožců a kdo jsou ti dva. Také jste si určitě všimli, že s sebou vzali jednoho smrtijeda, který jednoho z nich ochránil. Je pravděpodobné, že měli svého špeha ve Voldemortových řadách jako my předtím Snapea. Rozdělte si tyto úkoly."
"Všiml jsem si, že jsou nejspíš zvěromágové, předtím než se tam objevil, přiběhli tam rys s vlkem." Promluvil někdo ze zadních řad.
"Velmi dobrý postřeh, Arture prověř to na ministerstvu, třeba jsou registrovaní. Bille, ty prověříš francouzské ministerstvo. Máš ve Francii dívku, nikomu nepřijde podezřelé, že ses tam objevil."
"Ano, jistě. Napadlo mě, že když mají francouzský název, tak by mohli mít sídlo spíše ve Francii než v Anglii."
"To je možné, prozkoumej to."
"Máme ještě nějaké informace? Ne? Dobře. O počtu zraněných či mrtvých nemá cenu mluvit. Dnes byly ztráty minimální. Remusi, dojdi pro slečnu Grangerovou a pana Weasleyho."
"Ano, hned jsem zpátky."
Tím nastal veliký shon ve vedlejší místnosti. Ron se snažil rychle smotat ultradlouhé uši a schovat je do kapsy, Hermiona mu rychle podávala nějakou knihu, aby byli důvěryhodní s tím, jak mají hledat informace. Stihli to jen tak. Jakmile se usadili do křesel, otevřel Remus dveře.
"Tak pojďte. Vannesa s vámi chce mluvit."
"Už jdeme."
"Tak, jak jste pokročili v hledání sledovacího kouzla?"
"Již jsme prohledali všechno, až na přibližně pět knih. Nic jsme nenašli." Odpověděl na Vannesinu otázku Ron.
"Dobře, rozhodla jsem se, že vás přijmu do Řádu."
"Cože?!" vykřikla paní Weasleyová.
"Neboj se Molly. Nebudu je zatím pouštět do akcí, navíc už jsou velký a dospělí. Nemůžeš je ochraňovat stále. Zítra dostanete pláště a oba si do té doby rozmyslete, přes co vás budeme svolávat na rady. Nyní můžete jít." Rozloučila se Vannesa a otočila se na ostatní členy řádu.
"Pro dnešek rozpouštím poradu. Odpočiňte si. Nashledanou." A odešla do svých pokojů.
Ron s Hermionou zase zalezli do knihovny, aby si popovídali o jejich přijetí do Řádu.
"Ty jo. To je bomba. Konečně se zapojíme do nějaký činnosti." Radoval se Ron.
"Být tebou tak se moc neraduju. Jak říkala Vannesa, stejně nás do žádný akce nepustěj."
"To je fakt. Asi radši prohlídnem ty zbývající knihy." Řekl posmutněle Ron. "Nic si z toho nedělej, Rone. Třeba se něco změní." Řekla Hermiona. Políbila ho a šla si pro další knihu.
V sídle Voldemorta:
"Okamžitě mi seženete jakékoliv informace o těch dvou. Cokoliv, co byste se dozvěděli, mi nahlásíte. Chci o nich vědět úplně všechno!" řval skoro hystericky Voldemort na své Smrtijedy.
"Pane, ale podle čeho je máme vysledovat?" zeptal se jeden ze smrtijedů.
"Něco si snad najdete, ne! A příště si nech své poznámky pro sebe! Crucio!" Rozčílil se Voldemort ještě víc. Smrtijed dlouho nevydržel a s křikem se svezl k zemi. Voldemort radši zrušil kletbu, nechtěl mít ze svých smrtijedů klepající se trosky.
"Ještě nějaké otázky? Teď jděte! Ty ne Luciusi. Severusi ty tu taky zůstaň." Rozkázal Voldemort. Celkem vyčerpaně si sedl do velkého křesla.
"Jak to, Luciusi, že tvůj syn zradil svého pána a přidal se na stranu těch podivínů? A ty Severusi, nevíš o tom něco? Byl jsi s ním dlouho pryč." Vyptával se Voldemort.
"Pane, já opravdu nevím. Překvapilo mě to stejně jako Vás." Odpověděl Lucius.
"A ty Severusi? Co ty o tom víš?" ptal se Voldemort.
"Já nic pane. Když sem byl s Dracem, tak se nikam nevzdaloval. Pravděpodobně na něj museli použít velmi silné Imperius, aby ho donutili ochránit jednoho z těch dvou. Pak do něj přece narazilo jedno kouzlo. Nemáme důkaz, že by jednal sám od sebe. Navíc ti kouzelníci tam byli dřív, jenom se schovávali a čekali na vhodnou příležitost."
"Jak to víš, Severusi?" podivil se Voldemort, ale nad jeho slovy přemýšlel. Dávalo by to smysl.
"Viděl jsem běžet rysa za vašimi smrtijedy, když měli zničit tu barabiznu Weasleyových. A pak běžel zpět, ale měl s sebou ještě vlka. Určitě to byli oni. Než jsme si jich všimli, tak mohli klidně na Draca seslat kouzlo." Objasňoval jim Severus.
"Zase se ukázalo, jaké máš výborné pozorovací schopnosti Severusi." Pochválil ho Voldemort.
"Děkuji, pane."
"Tak Luciusi. Budeme muset hledat ještě tvého syna. Pravděpodobně bude s nimi. Neboj, dostaneme ho odtamtaď. Je to dobrý smrtijed v mých řadách. A teď běžte. Musíme si všichni trochu odpočinout." Rozloučil se s nimi Voldemort a odešel.
"Dobrou noc, Severusi." Rozloučil se Lucius.
"Dobrou noc, Luciusi. A Pozdravuj Narcissu." Řekl Severus a přemístil se do svého domu.
Kdesi ve vřesovišti:
"Ahoj. Jak ses měl? Dlouho jsme se neviděli."
"Miláčku. Bylo to jen pár dní. Dneska se ti vedlo moc dobře. Mám dobré zprávy. Draco je v pořádku a Harry taky. Náš společný známý se o ně dobře stará. To, aby se Draco prozradil tak brzy, v plánu nebylo, ale nevadí. Třeba konečně překonají tu vzájemnou antipatii."
"No ty máš co říkat." Smála se žena.
"Já vím. Voldemort se mě dnes ptal na Dracův náhlý obrat. Stihl jsem posílit nitrobranu a zalhal jsem mu. Naštěstí uvěřil, ale nevím, jak dlouho to ještě vydržím. Chtěl bych být s tebou."
"A já s tebou. Řád dál pátrá po Harrym. Dříve nebo později budeme muset pátrání zastavit. Nevíš jak je na tom s učením? Jestli Hermiona s Ronem najdou kouzlo moc brzy, už to nebudu moc dlouho moct odkládat. Potřebovali bychom navíc tvou pomoc v lektvarech. Máme pár těžce raněných. Nemáš nějaké zásoby?"
"Ale jistě. Pro tebe vše. Vím, že jsi v nich stejně dobrá jako tvůj bratr."
"Hele. Nedobírej si mě. James nebyl tak špatný, jen se moc předváděl před Lily."
"Budu muset jít. Uvidíme se zase později. Miluju tě."
"A já tebe. Pozdravuj starouška."
"Ten kdyby tě slyšel."
A po dvojím pufnutí se vřesoviště opět ponořilo do tajuplného ticha.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jarwis | 3. července 2011 v 17:31 | Reagovat

Pomůžu ti vždy rád, vždyť mi opravuješ kapitoly. Tedy, když něco napíšu.
Jsem docela zvědavý kolik lidí uhádne kdo je ten zamilovaný pár, podle mě je to lehký. :-)

2 David | 3. července 2011 v 17:39 | Reagovat

Krasna kapitola, chudček Voldíček :-D, mimochodem ty klepající se trosky není špatný nápad, nějaké obtížnější kouzlo, které by se mohl Harry naučit s tímto účinkem by nebylo? :-D

3 kik | 5. července 2011 v 7:44 | Reagovat

jen bymě zajmalo jestli se harry z drakem někdy potkaji jeto fakt dobra povidka jen tak dal ;-)

4 Baffy | 7. července 2011 v 13:41 | Reagovat

super kapča. ten par je jasný, som zvedavá, ako na to zareaguje harry, ked sa to dozvie. teším sa na pokračko, dúfam ze bude čoskoro.

5 nel.m | 20. července 2011 v 12:29 | Reagovat

kdy bude další kapitola?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama