Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit.
amet velit. Duis ornare eros quis sem. Etiam mauris.
Cras non nibh non mi molestie rhoncus. Aliquam erat .
Aenean felis ipsum, vulputate eu, dapibus ut.
Morbi vel massa. Nam id diam. Pellentesque tinci tellus.
Cras non nibh non mi molestie rhoncus. Aliquam erat .
Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit.7. Voldemortovy plány

1. června 2011 v 13:13 | Evanlyn |  Harry Potter a Syn Jednorožců
Ahoj lidičky :-)
Tak jsem zase zpátky a přidávám novou kapitolku. Maturitu už mám za sebou a teď už budu jen čekat na výsledky. Ke konci června mě ještě čekají přijímačky, ale to už přidávání kapitol neovlivní snad. Od tohoto týdne budu zase pravidleně přidávat minimálně jednu kapitolku za týden. Tak doufám, že budete pilně komentovat, protože to opravdu moc povzbudí a já mám větší chuť něco sem přidat :-) tak snad se vám tato kapitola bude líbit..
A gratuluju těm, kdo úspěšně zvládli maturitu a ostatním přeju hodně štěstí v září. Svět na maturitě nestojí :-)
Tak přeju příjemné čtení :)
Evanlyn

7. kapitola
Voldemortovy plány
Voldemortovo sídlo- Le Havre
Po tom, co skončil boj v Godrikově dolu a o zraněné smrtijedy se starali Voldemortovi lékouzelníci, se smrtijedi přemístili do Pánova sídla ve francouzském přístavu. Nikdo, kromě smrtijedů a Voldemorta, o tomto sídle neměl ani potuchy. Voldemort si ho nechal postavit už za první války, ale skoro ho nevyužil, protože o měsíc později byl přemožen malým chlapcem.
Jednací síň, ve které se nacházeli, byla velká asi jako Velká síň v Bradavicích. Zdi měla obložené ebenem, podlahu tmavě zeleným kobercem zakouzleným tak, aby na něm neulpívala špína a na stropě byla obrovská mapa světa se všemi detaily.
"Mí věrní smrtijedi!" začal svůj proslov jako obvykle Pán zla.
"Dnes jste odvedli dobrou práci v ničení, ale toho proklatého Pottera jste mi nenašli." Pochválil je a zkritizoval o sekundu později.
"Potter v Godrikově dole nebyl, můj pane, já osobně jsem prohledal dům Potterů a žádná známka o jeho přítomnosti v něm nebyla. V tom domě nebyl nikdo od Vašeho nešťastného pádu." Promluvil mužský hlas po Voldemortově pravici.
"Ani nikde jinde, pane." Pokračoval ženský hlas vlevo od Voldemorta. "Dobře. V tom případě je další na řadě vesnice Vydrník. Bydlí tam ti krvezrádci Weasleyovi. Zaútočíme přesně za týden, do té doby se uzdraví ranění a dorazí posily ze zahraničí." Pokračoval v plánování Voldemort.
"Teď hlídky, podejte hlášení o pohybu ministra, a Fénixova řádu." Vyzval 1/3 shromážděných Voldemort.
"Ministr pořádá ke konci srpna charitativní ples na pomoc obětem útoků, které jsme spáchali. Budou tam všichni vysocí úředníci a Brousek pozval i ministry ze zahraničí, bude se projednávat jejich případná pomoc. Brousek také rozhodl, že Bradavice se budou otevírat. A jako učitel obrany proti černé magii tam půjde někdo z bystrozorů." Uzavřel to smrtijed a zařadil se zpět mezi ostatní.
"Zajímavé. Tak Brousek se rozhodl, že uspořádá ples. To jsem nečekal, jen těžko můžu předvídat jeho další kroky. Je to jako by mě přímo zval, ať napadnu to jeho ministerstvo. Na který den to připravil?" zeptal se Voldemort.
"28.8. pokud vím, dva dny před začátkem školního roku." Ozval se jiný smrtijed, než ten který podával zprávu.
"Dobře. Toto shromáždění necháme být, vsadím se, že se bude pořádat i vánoční ples a ten bysme si už neměli nechat ujít, co říkáte." Ušklíbl se zlomyslně Voldemort.
"Další novinky o Brouskovi nemáte? Škoda. Tak aspoň o tom Řádu, už jste zjistili, kdo je nynější vůdce tohoto odboje?" pokračoval ve výslechu Voldemort.
"Bohužel ne, pane, když na nás útočí tak jim nikdo nerozkazuje jako Brumbál. Všichni tam na sebe pokřikují a upozorňují se např. na kouzla, co na ně letí a tak. Nikdo jim nevelí. Ale zjistili jsme, že také pátrají po Harry Potterovi. Kdyby bydlel u někoho z nich, tak by po něm nepátrali." Odpovídal onen smrtijed.
"Oni po něm také pátrají?" podivil se Voldemort.
"Tak to je zvláštní. Potter bez svých kamarádíčků neudělá ani krok. No plány se tím nemění, třeba o tom Potter slyšel a aspoň se ukáže. Ten jeho záchranářský komplex mu nedovolí zůstat stranou a koukat se, jak jeho přátelé umírají. Tím lépe pro nás. Rozpouštím poradu. Luciusi, zůstaň tu, potřebuji si s tebou promluvit."
"Jistě pane, jak si přejete."
Když už v síni nikdo nebyl, otočil se Pán zla na Luciuse Malfoye.
"Pojď se mnou."
"Jistě." Odpověděl muž s plavými vlasy.
Prošli několika dveřmi, až se zastavili v poměrně malém a překvapivě útulně vybaveném salonku.
"Posaď se, Luciusi. Dáš si víno? Nebo něco ostřejšího?" zeptal se Pán zla jakoby nic. Malfoy starší byl vyvedený z míry a na okamžik ztratil svůj chladný výraz a zatvářil se povýšeně.
"Ne, pane, děkuji."
"Jak myslíš. Tak nevíš, kde by mohl být tvůj syn? Nebo snad Severus Snape? Nebyli na schůzi a já si toho samozřejmě všiml. Radím ti být upřímný, jakoukoliv lež poznám a to přece víš dobře." Vyslýchal Voldemort Luciuse a přitom upíjel ze své sklenky vína. Jeho věrný had Naginy se mu plazil u nohou a pomalu se obmotával okolo židle. Jakmile se dostal do úrovně opěradel, stočil se svému pánovi do klína. Voldemort začal Naginy hladit a upřeně pozoroval Luciuse.
"Omlouvám se, pane, ale už dlouho se mi neozval. Naposledy psal, že je u Severuse a vrátí se brzy. Prý se doučuje to, co zamešká letošní rok. Po tom obvinění už ho do školy nepustí." Odpověděl Lucius Malfoy a již si vzal také sklenku červeného.
"Nepsal, kdy se hodlá vrátit? Dobře víš, že neposlušnost, či zradu trestám." Odpověděl klidným hlasem Voldemort.
"To nenapsal. Ale jakmile se ozve, budete o tom zpraven jako první." Ujišťoval ho Lucius. Voldemort mu dal najevo, že může odejít, a tak se Lucius zvedl a šel domů za Narcissou (Samozřejmě, že ne pěšky, ale přemístil se J).
Druhý den brzy ráno se však do Voldemortova sídla přemístily dvě osoby. "Nebude Pánovy zla vadit, že jsme přišli teď?" zeptala se menší.
"Jistě, že ne. Alespoň se konečně dozvím, kde jste byli." Odpověděl jim hlas z tmavého koutu síně. Obě postavy se lekly a shodily své kápě, poklonily se svému pánu a čekaly, až promluví.
"Severus Snape a Draco Malfoy. Mí zachránci, kteří se neukázali na posledních dvou schůzích a klesli tak v důvěryhodnosti. Jaký je důvod toho, že o vás nikdo nevěděl? Kdybyste byli u Severuse doma, jak tvrdil Lucius, jistě bych o vás věděl. Ale vy jste tam nebyli, jak překvapivé." Řekl sarkasticky Voldemort, majíce úšklebek vepsaný ve tváři.
"Omlouváme se. Byli jsme sledovat Remuse Lupina, shání vlkodlaky proti vám. Při tom opatrně pátral po Potterovi. Tady Dracovi se nelíbilo nic nedělat, a proto jsem ho vzal s sebou." Vysvětloval Snape. Voldemort jen pokyvoval hlavou. Za tímto chováním se skrýval pokus překonat Severusovu obranu mysli. Po marném snažení to vzdal a propustil je.
"Jakmile se přemístili do Malfoyovic sídla hlasitě si oddechli.
"Tak to bylo jen tak tak." Odešli se nasnídat.
V jídelně si povídali a občas se i zasmáli. Právě to vzbudilo Luciuse, který ve světle zeleném županu s hůlkou v ruce scházel po schodech, připraven proklít toho, který se ho opovážil vzbudit.
"Co se tu, krucinál, děje!" zanadával si sprostě, jakmile v jídelně zahlédl překvapené obličeje jeho syna a Severuse Snapea.
"Nic otče. Jak ses měl?" zeptal se jen tak Draco a dál ukusoval svou topinku.
"Jak sem se měl? Dobře, až na to, že jsem kvůli vám málem schytal trest od Pána. Kde si sakra byl?" podrážděně odpověděl nevyspalý otec.
"Co se tu děje, drahý?" ozvalo se ode dveří. Do jídelny vstoupila Narcissa Malfoyová, taktéž v županu a rozespale koukala po přítomných.
"Ach, Draco, jak si se měl? Dával si mi na něj pozor, Severusi?" optala se, jakoby přišli jen z procházky.
"Ale jistě, dávali jsme si pozor. Vždyť víš." Řekl jen Severus.
"A co máš vědět?"
"Mám vědět to, že byl můj syn v pořádku. A nerozčiluj se, nesluší ti to." Odpověděla svému manželu jen Dracova matka a odešla pryč.
"Ona věděla, kde jsi?" zeptal se zaražený Lucius.
"Ale ano, tobě jsem to nepsal, protože bys to okamžitě vyžvanil Pánu." "Jak to mluvíš?" zhrozil se zas Lucius nad Dracovými slovy.
"Nijak. Co se řešilo na schůzích? Prý nám to řekneš." Odpověděl jen s klidem Draco.
"Jenom připravovaný ples Rufuse Brouska, velitel Fénixova řádu a zmizení Pottera." Odpověděl Lucius a odešel za svou manželkou.
Ložnice Malfoyových:

"Kdybys slyšela, jak mluvil k Pánu zla. Má jediný štěstí, že ho smí trestat jen Pán sám. Jinak by dostal." Rozčiloval se Lucius.
"Ale vždyť toho tolik neřekl." Odporovala Narcissa.
"Ale ano, řekl. Navíc opravdu nechápu, jak to, že tobě řekl kde je a mě ne!"
"Opravdu? Luciusi podívej se na sebe, co bys asi udělal, kdybys zjistil, že tvůj syn stanuje poblíž tábora vlkodlaků a pozoruje je? Chápeš to? Vždyť ty bys to hned šel žalovat tomu tvému Pánu." Rozčílila se Narcissa, otočila se na druhý boj, čímž dala najevo, že pro ni tato diskuze skončila.
Po týdnu: Voldemortovo sídlo:
"Tak jsme se tu sešli mí smrtijedi. Doufám, že se těšíte na nadcházející boj." Ze všech stran se ozvalo souhlasné zamručení.
"To je jen dobře. Dnes se zúčastním i já. A konečně se vrátili i Draco a Severus. Ti budou vše pozorovat z pozadí, ale dovolím jim účastnit se výslechu rodiny těch krvezrádců, Weasleyových." Rozhodl Voldemort.
"To jsem fakt nadšený." Pomyslel si rozmrzele Draco a Severus. Voldemort zatím nic netušil. Draco se Severusem, zatímco byli pryč, plánovali, jak utéct od Pána zla, aniž by je při tom zabil. Severus naučil Draca perfektně nitrobranu i různá obranná a útočná kouzla bílé magie. Učil ho sám Brumbál a on moc dobře tušil, že Draco o těchto mocných kouzlech neměl vůbec tušení.
"Tak jde se na to, připravte se, že už na místě bude Fénixův řád. Tak už jděte." Zavelel a smrtijedi, kteří byli nyní už ve svých pláštích a maskách a přemístili se do Vydrníku svatého Drába. Do vesnice, ve které zatím nic netuše, spali mudlové i kouzelníci.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Baffy | 9. června 2011 v 8:17 | Reagovat

dufam že maturitu si urobila. kapča bola dobrá, hlavne ten koniec. tešim sa na pokračko.

2 nel.m | 20. června 2011 v 21:44 | Reagovat

super kapitola... Kdy přibude další? =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama