Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit.
amet velit. Duis ornare eros quis sem. Etiam mauris.
Cras non nibh non mi molestie rhoncus. Aliquam erat .
Aenean felis ipsum, vulputate eu, dapibus ut.
Morbi vel massa. Nam id diam. Pellentesque tinci tellus.
Cras non nibh non mi molestie rhoncus. Aliquam erat .
Lorem ipsum dolor amet, consectetuer adipiscing elit.6. Nitrobrana a zvěromantie 2/2

10. dubna 2011 v 20:50 | Evanlyn |  Harry Potter a Syn Jednorožců
pokračování

V hlavě se mu objevila tři zvířata. Vlk, jednorožec a poštolka.
"Tak co? Jaké zvíře to je? Tvá matka měla jednorožce a tvůj otec Gryffina. Většinou to je kouzelné zvíře." Vychrlil nedočkavě Akven.
"Jsou tři. Vlk, jednorožec a poštolka."
"To není možné, už zas. No je vidět, že nejsi jen tak ledajaký kouzelník. Dobře vyber si zvíře, se kterým budeš chtít začít. Soustřeď se jako při nitrobraně a upírej svou mysl na obraz onoho zvířete." Radil Akven. "Dobře."
"A už nemluv."
Harry se soustředil, jak nejvíce mohl, a najednou cítil strašnou bolest ve všech částech těla. Byla to mnohem menší bolest než při crutiatu, ale byla to bolest. Pak vše ustalo a Harry stál na stříbrobílých dlouhých nohou.
"Páni, tobě to sluší Harry." Obdivoval Harryho Akven.
"Pro dnešek to stačí. Teď mysli jen na svou původní podobu a změníš se zpět." Poradil Akven. Harry se změnil a protáhl se.
"Tak to bylo něco. Doufám, že to nebude bolet pořád." Ptal se Harry.
"Ne ta bolest po pár přeměnách zmizí. A teď si běž lehnout, musíš být unavený. Pozítří budeme pokračovat." Řekl a odešel do svého pokoje.
Harry byl tak nadšený ze své přeměny, že nemohl usnout, a tak se začal učit kouzla z deníku jeho rodičů. Přemýšlel o tom, co nového se dozvěděl o svých pravých rodičích. Pozdě v noci přece jen usnul, ale ne nadlouho.
Za dvě hodiny se probudil s křikem celí zpocený a vystrašený. Rychle vstal z postele a vyběhl z pokoje. U Akvenových dveří se zastavil a prudce na ně začal bušit, div že dveře nevyrazil.
"Co se děje! Nevíš kolik je hodin?" ptal se rozmrzele Akven.
"Smrtijedi napadli Godrikův důl. Voldemort přišel na to, že jsem zmizel a začíná likvidovat místa, kde bych se podle něj měl schovávat. Slyšel jsem, že další je na řadě Vydrník svatého Drába, tam bydlí Weasleyovi. Jsou jako moje rodina, musíme něco udělat. Útok je naplánován na 23. srpna, což je za necelý týden." Vychrlil jako jedním dechem Harry.
"Může to být past Harry, a to dobře víš. Půjdu se podívat do Godrikova dolu. Pak uvidíme, co se dá dělat. Zítra se naučíš další svou přeměnu, tentokrát v sokola. A budeme se střídat ve hlídání těch tvých Weasleyových. Souhlasíš? Ale jen pod podmínkou, že Godrikův důl je opravdu zničen."
"Dobrá, ale vrať se brzy." Řekl odevzdaně Harry.
Harry čekal do rána. Šel právě na snídani, když se objevil Akven.
"Tak co jak to tam vypadá?" Ptal se hned Harry.
"Měl si pravdu. Jsou tam všude zranění, umírající, ale nejvíce je bohužel mrtvých. Fénixův řád se snažil, ale smrtijedů prý bylo moc. Nikdo z tvých blízkých naštěstí nezemřel. Jen Moody je v nemocnici. A pan Waesley přišel o kus ruky." Předával informace Harrymu.
"To je strašné."
"Ano je. Strašné taky je, že teď se veřejnost dozvěděla, že jsi zmizel. Voldemort rozhodně nijak netajil důvod útoku na tuto kouzelnickou vesnici. Ale ty se teď půjdeš vyspat. Po obědě začneme s přeměnami." Zahnal Akven Harryho do postele.
Sám si sedl do křesla, vytáhl si knihu o kouzlech černé a bílé magie a začal si osvěžovat paměť.
Odpoledne začali procvičovat přeměnu v sokola. Jakmile se to Harrymu několikrát povedlo, začali procvičovat kouzla, aby když tak v boji obstál.
Harry přemýšlel, jestli by v ten den útoku nemohl nějak nenápadně dát vědět Ronovi a Hermioně, že je v pořádku. Věděl, že ho Akven bude pozorovat, ale doufal, že se více bude věnovat svému úkolu než jemu. Moc ho mrzelo, že kvůli němu opět umírali lidé. Věděl, že se musí snažit a učit co nejvíce to šlo. A moc dobře věděl, že je zbytečné a hloupé odtud utíkat, když věděl, že tady se toho naučí mnohem víc než kdekoli jinde. A právě to potřeboval.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Baffy | 12. dubna 2011 v 18:31 | Reagovat

Super kapča. Stavím sa, že Harry niečo vymyslí. Teším sa čo to bude.
Dúfam, že maturity sa vydaria.

2 Anfulka | 12. dubna 2011 v 18:59 | Reagovat

Krasná kapitola

3 Strelec.C | 14. dubna 2011 v 17:57 | Reagovat

Opět velice pěkná dvojkapitola :D
Nevím, těch X dní se mi zdá málo na to aby se na Harrym udělaly tak velké změny, chtělo by to nějaké dodatečné vysvětlení. Přeci svaly a vlasy jen tak nenarostou za měsíc. I když vzhledem k jeho původu, proč ne.

4 Maya | Web | 16. dubna 2011 v 11:03 | Reagovat

no páni... tak to sa veľmi teším čo bude ďalej:-)... som rada:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama